Ceska fotbalova liga
Czech Republic
League level:
Third Tier
- Number of teams: 32 teams
- Players: 734
- Foreigners: 120 Players 16.3%
- ø-Market value: €14k
- ø-Age: 24.3
Matchday 10 23/24
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
Usti | 2:0 | FKP | ||
Fri
Oct 6, 2023
- 6:00 PM
|
||||
1.169 · Lukas Vojtech | ||||
Course of play | ||||
3' | 1:0 | |||
67' | 2:0 | |||
Loko | 1:1 | FCVP B | ||
Sat
Oct 7, 2023
- 10:15 AM
|
||||
200 · Lubomir Rehacek | ||||
Course of play | ||||
14' | 1:0 | |||
1:1 | 82' | |||
JAB B | 1:0 | Broza. | ||
Sat
Oct 7, 2023
- 10:15 AM
|
||||
204 · Martin Hanys | ||||
Course of play | ||||
19' | 1:0 | |||
K.Dvur | 1:3 | K.Vary | ||
Sat
Oct 7, 2023
- 10:30 AM
|
||||
150 · Petr Kolator | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 39' | |||
0:2 | 45' | |||
0:3 | 50' | |||
61' | 1:3 | |||
Kolin | 2:2 | Zapy | ||
Sat
Oct 7, 2023
- 10:30 AM
|
||||
160 · Lukas Langmajer | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 42' | |||
55' | 1:1 | |||
60' | 2:1 | |||
2:2 | 73' | |||
SK Dyn | 5:2 | FC SIL | ||
Sat
Oct 7, 2023
- 10:30 AM
|
||||
120 · Tomas Nejedlo | ||||
Course of play | ||||
1' | 1:0 | |||
6' | 2:0 | |||
2:1 | 11' | |||
2:2 | 27' | |||
33' | 3:2 | |||
76' | 4:2 | |||
88' | 5:2 | |||
FK Ban | 2:0 | FK Ars | ||
Sat
Oct 7, 2023
- 3:00 PM
|
||||
350 · Vit Melichar | ||||
Course of play | ||||
10' | 1:0 | |||
17' | 2:0 | |||
TJ Sok | 1:0 | TEP B | ||
Sat
Oct 7, 2023
- 4:00 PM
|
||||
85 · Veronika Kovarova | ||||
Course of play | ||||
42' | 1:0 | |||
Domaz. | 4:0 | Pisek | ||
Sat
Oct 7, 2023
- 4:00 PM
|
||||
312 · David Smat | ||||
Course of play | ||||
37' | 1:0 | |||
60' | 2:0 | |||
64' | 3:0 | |||
67' | 4:0 | |||
PCE B | 1:3 | FC Slo | ||
Sun
Oct 8, 2023
- 10:15 AM
|
||||
105 · Petr Vit | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 1' | |||
0:2 | 19' | |||
68' | 1:2 | |||
1:3 | 84' | |||
SLA B | 1:0 | Bohemi | ||
Sun
Oct 8, 2023
- 10:15 AM
|
||||
245 · Matej Toucha | ||||
Course of play | ||||
17' | 1:0 | |||
FKMB B | 2:3 | FK Chl | ||
Sun
Oct 8, 2023
- 10:15 AM
|
||||
50 · Adam Jansa | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 17' | |||
29' | 1:1 | |||
1:2 | 58' | |||
1:3 | 77' | |||
85' | 2:3 | |||
Admira | 1:1 | DUK B | ||
Sun
Oct 8, 2023
- 10:15 AM
|
||||
210 · Jens Flade | ||||
Course of play | ||||
43' | 1:0 | |||
1:1 | 68' | |||
FCHK B | 0:3 | FCSL B | ||
Sun
Oct 8, 2023
- 10:15 AM
|
||||
50 · Lukas Raplik | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 4' | |||
0:2 | 29' | |||
0:3 | 66' | |||
Hosto. | 5:2 | Motor. | ||
Sun
Oct 8, 2023
- 4:00 PM
|
||||
195 · Karel Hanousek | ||||
Course of play | ||||
4' | 1:0 | |||
18' | 2:0 | |||
2:1 | 24' | |||
2:2 | 29' | |||
69' | 3:2 | |||
76' | 4:2 | |||
90+3' | 5:2 | |||
PFA | 1:1 | FK Rob | ||
Sun
Oct 8, 2023
- 4:00 PM
|
||||
419 · Pavel Fiser | ||||
Course of play | ||||
11' | 1:0 | |||
1:1 | 15' | |||
53' | ||||
Table Ceska fotbalova liga 23/24
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Sokol Hostoun | 10 | 13 | 28 | |
2 | Slavia Prague B | 10 | 17 | 27 | |
3 | Domazlice | 10 | 12 | 20 | |
4 | Povltavska FA | 10 | 6 | 20 | |
5 | Admira Prague | 10 | -5 | 16 | |
6 | C. Budejovice B | 10 | 6 | 15 | |
7 | Vikt. Plzen B | 10 | 2 | 14 | |
8 | Dukla Prague B | 10 | -6 | 13 | |
9 | Pisek | 10 | -8 | 12 | |
10 | FK Robstav | 10 | 5 | 11 | |
11 | Bohemians B | 10 | -1 | 11 | |
12 | Taborsko B | 10 | -4 | 9 | |
13 | Loko Vltavin | 10 | -6 | 9 | |
14 | Karlovy Vary | 10 | -9 | 9 | |
15 | Motorlet Prague | 10 | -13 | 8 | |
16 | Kraluv Dvur | 10 | -9 | 6 |
Table Ceska fotbalova liga 23/24
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Zapy | 10 | 17 | 26 | |
2 | Slovan Velvary | 10 | 15 | 23 | |
3 | Banik Most-Sous | 10 | 11 | 23 | |
4 | Viagem Usti n/L | 10 | 5 | 19 | |
5 | Chlumec n/Cidl. | 10 | 3 | 19 | |
6 | Jablonec B | 10 | 5 | 18 | |
7 | Sokol Brozany | 10 | -3 | 14 | |
8 | Sparta Kolin | 10 | 0 | 13 | |
9 | Sl. Liberec B | 10 | 0 | 12 | |
10 | Pardubice B | 10 | -3 | 11 | |
11 | Ml. Boleslav B | 10 | 0 | 10 | |
12 | Ceska Lipa | 10 | -9 | 10 | |
13 | Zivanice | 10 | -2 | 8 | |
14 | Prepere | 10 | -8 | 8 | |
15 | Hradec Kr. B | 10 | -16 | 6 | |
16 | Teplice B | 10 | -15 | 2 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...